تفاوت پژو GLI با GLX

بعضی از کمپانی های  خودروساز برای ساخت  خودروی با قیمت پایین ، کم کردن  امکانات تقریبا  لوکس خودروهای ساخته شده  را  مبنا ی عمل خود قرار داده اند  تا مشتریان  بیشتری برای خودروهای  خود بیابند.

یکی از آن کمپانی های  گفته شده ، گروه صنعتی ایران خودرو می باشد  که در این زمینه فعالیت‌هایی آغاز  نموده  است. از جمله تولید پژو ۴۰۵‌ مدل GLI برداشتی از خودروی پژو ۴۰۵ مدل GLX نموده است . این دو خودرو در پنج نمونه  از آپشن ها  و تجهیزات تفاوت های مهمی  دارند.

بررسی قیاسی  تجهیزات استفاده نموده  در این دو اتوموبیل  بیان گر این می باشد  که تفاوتی از حیث  قدرت و نوع موتور در خودروهای GLX و GLI پژو ۴۰۵‌ وجود ندارد و نوع موتور این دو خود‌رو یکسان می باشد

همچنین در طراحی نمودن گیربکس هم  تفاوتی مشاهده نمی گردد .

 گیربکس این دو خودرو از نوع پنج‌ دنده‌‌ای دستی و با نام SHORNECK می باشد

قفل مرکزی در خودروی پژو GLX با سیستم گیرنده و فرستنده نوری فعال می گردد  در صورتی  که این قفل در خودروی پژو ۴۰۵‌ مدل GLI  فاقد  گیرنده و فرستنده نوری عمل  می نماید .

به علاوه  در خودروی GLX آیینه‌‌های بیرونی بدون نقطه کور و همچنین  شیشه بالابر درهای جلو برقی و این دو مورد در خودروی GLI دستی می باشد .

پژو ۴۰۵‌ مدل GLI از صداگیر زیر در موتور و فرم‌نگهدارنده ابزارهای داخل چرخ زاپاس برخوردار نمی باشد

رنگ بدنه در پژو GLX متالیک و در GLI به رنگ سالید می باشد

همچنین سپرهای جلو و عقب در خودروی ۴۰۵‌ مدل GLX هم رنگ بدنه و در خودروی ارزان قیمت پژو ۴۰۵‌ ‌ مدل ‌‌GLI مشکی می باشد .

آخرین اخبار و اطلاعات رسیده از گروه صنعتی ایران خودرو حکایت از آن دارد  که به زودی ساعت دیجیتالی هم  از خودروی GLI حذف خواهد گشت.

هم اکنون  خودروی GLX در رنگ‌ بندی  نقره‌‌ای و بژ در بازار با قیمتی میان  ۱۱‌میلیون و ۶۰۰ ‌تا ۷۰۰‌هزار تومان داد و ستد می گردد .

همچنین خودروی GLI نوک مدادی هم  در بازار خودرو تهران با قیمت ۹‌میلیون و ۹۰۰‌هزار تا ۱۰‌میلیون تومان خرید و فروش می رود .

 قیمت خودروی پژو GLI در سایر رنگ‌ها بین ۹‌میلیون و ۸۵۰ ‌هزار تا ۹‌میلیون و ۹۰۰‌هزار تومان در نوسان است. به نظر می اید  ادامه  روند فعلی تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو قسمتی  از مشکل تولید خودروی ارزان قیمت در کشور را بر طرف می کند .

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید