قیمت پژو جی ال آی | PEUGEOT GLI

خودروی «پژو ۴۰۵» در انواع و اقسام گوناگونی به تولید رسیده است که در آن میان یک مدل خودروی «پژو ۴۰۵ GLI» است که نسبت به سایر مدل های «پژو ۴۰۵» قیمتی ارزان تر دارد . به طور کلی شرکت «ایران خودرو» اتومبیل «پژو ۴۰۵ GLI» را با هدف کاهش قیمت این خودرویش با حذف برخی از تجهیزات به تولید رساند .

در حال حاضر قیمت خودروی «پژو ۴۰۵ GLI» دست دوم با مدل ۸۶ در حدود قیمتی ۱۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است . البته مدل های قدیمی تر و با کارکرد بیشتر از این قیمت هم پایین تر هستند .  اگر شما به دنبال خودرویی ارزان قیمت هستید و چندان موضوع تجهیزات برایتان اهمیت ندارد شاید این گزینه برایتان مناسب باشد .

برخی از شرکت‌‌های خودروساز برای تولید خودروی ارزان‌ قیمت، کاهش امکانات نسبتا لوکس خودروهای تولیدی را در دستور کار قرار داده‌‌اند تا خریدار بیشتری برای محصولات خود بیابند.

یکی از شرکت‌های مذکور، گروه صنعتی ایران خودرو است که در این زمینه فعالیت‌هایی آغاز کرده است. از جمله تولید پژو ۴۰۵‌ مدل GLI برداشتی از خودروی پژو ۴۰۵ مدل GLX است. این دو خودرو در پنج مورد از نظر امکانات و تجهیزات تفاوت اساسی دارند.

بررسی مقایسه‌‌‌ای تجهیزات استفاده شده در این دو خودرو نشان می‌دهد که تفاوتی از نظر قدرت و نوع موتور در خودروهای GLX و GLI پژو ۴۰۵‌ وجود ندارد و نوع موتور این دو خود‌رو یکی است.

همچنین در طراحی گیربکس نیز تفاوتی مشاهده نمی‌شود. گیربکس این دو خودرو از نوع پنج‌ دنده‌‌ای دستی و با نام SHORNECK مصطلح است.

قفل مرکزی در خودروی پژو GLX با سیستم گیرنده و فرستنده نوری فعال می‌شود در حالی که این قفل در خودروی پژو ۴۰۵‌ مدل GLI بدون گیرنده و فرستنده نوری عمل می‌‌کند. همچنین در خودروی GLX آیینه‌‌های بیرونی بدون نقطه کور و نیز شیشه بالابر درهای جلو برقی و این دو مورد در خودروی GLI دستی است. پژو ۴۰۵‌ مدل GLI از صداگیر زیر در موتور و فرم‌نگهدارنده ابزارهای داخل چرخ زاپاس برخوردار نیست.

رنگ بدنه در پژو GLX متالیک و در GLI به رنگ سالید است.

همچنین سپرهای جلو و عقب در خودروی ۴۰۵‌ مدل GLX هم رنگ بدنه و در خودروی ارزان قیمت پژو ۴۰۵‌ ‌ مدل ‌‌GLI مشکی است. آخرین اخبار و اطلاعات رسیده از گروه صنعتی ایران خودرو حاکی است که به زودی ساعت دیجیتالی نیز از خودروی GLI حذف خواهد شد.

در حال حاضر خودروی GLX در رنگ‌های نقره‌‌ای و بژ در بازار با قیمتی بین ۱۱‌میلیون و ۶۰۰ ‌تا ۷۰۰‌هزار تومان داد و ستد می‌شود. همچنین خودروی GLI نوک مدادی نیز در بازار خودرو تهران با قیمت ۹‌میلیون و ۹۰۰‌هزار تا ۱۰‌میلیون تومان داد و ستد می‌شود. قیمت خودروی پژو GLI در سایر رنگ‌ها بین ۹‌میلیون و ۸۵۰ ‌هزار تا ۹‌میلیون و ۹۰۰‌هزار تومان در نوسان است. به نظر می‌رسد تداوم روند فعلی تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو بخشی از مشکل تولید خودروی ارزان قیمت در کشور را رفع کند.

مهمترین موارد اختلاف پژو Gli با GLX :

موارد ظاهری

۱- استفاده از رنگ روغنی به جای رنگ متالیک

۲- تایرهای وطنی به جای تایرهای اروپائی

۳- استفاده از رنگهای متفاوت با گونه Glx برای بدنه

*. تفاوتهای داخلی

۱- حذف بالا برهای برقی شیشه های جلو

۲- آینه های جانبی با کنترل دستی به جای الکتریکی

۳- کنترل های سیستم تهویه از نوع خطی به جای مدور

۴- اگر در موتور را باز کنید مشاهده می نمائید که پوشش صدا گیر زیر در موتور حذف شده و در صندوق عقب خبری از فوم نگهدارنده ابزار وجک نیست.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید