چند نکته که شما را از خریدن ۴۰۵ SLX منصرف می کند

در این مقاله ما چند نمونه از ایرادات و مشکلات خودروی پژو ۴۰۵ اس ال ایکس را عنوان کرده ایم و سپس به بررسی تک تک این موارد پرداخته ایم .

مشکلات پژو ۴۰۵ اس ال ایکس عبارتند از :

۱٫سروصدای زیاد

۲٫کیفیت پایین

۳٫پلتفرم قدیمی

۴٫فیس لیفت ناموفق

۵٫گران بودن خودرو

حال هریک از موارد بالا را تک به تک بررسی می نماییم

سر و صدای زیاد

شاید اگر سن و سال کمی دارید، صدای غرش موتور برای شما بسیار جالب باشد (مخصوصا در این خودرو که موتور صدای خاص و جالبی دارد) اما بدون شک در اغلب خودرو‌های سبک خانوادگی بهتر است که صدای موتور کمتر وارد کابین شود و برای افرادی که میان سال هستند این موضوع چندان نمی‌‌تواند جالب باشد. البته صدای موتور تنها بخش آزار دهنده این خودرو نیست. مدتی بعد از استفاده، داشبورد و بخش‌های مختلف کابین نیز به سر و صدا خواهند افتاد که کم‌کم باعث آزار شما خواهد شد.

کیفیت پایین

نسخه SLX از پژو ۴۰۵ نیز گرفتار مشکلی است که تمام خودرو‌های داخلی با آن دست پنجه نرم می‌کنند. در این محصول شاهد کیفیت پایینی هستیم که گاها این کیفیت پایین واقعا توی ذوق می‌زند. برای مثال کیفیت پلاستیک‌های به کار رفته در داشبورد و بخش اطراف دسته دنده بسیار پایین است. همان طور که گفته شد، نسخه عادی پژو ۴۰۵ داشبورد و رو دری‌های بسیار باکیفیت‌تری داشت و اکنون در نسخه SLX رو دری‌ها با وجود اینکه زیباتر شده‌‌اند، اما بسیار بی‌کیفیت هستند. دستگیره باز کننده در نیز به حدی باریک و بی‌کیفیت است که در هر بار استفاده از آن می‌بایست خود را برای شکسته شدنش آماده کنید!

پلتفرم قدیمی

چندین سال است که پژو ۴۰۵ در خیابان‌های کشور جولان می‌دهد و در این مدت نیز شاهد نسخه‌های متفاوتی از آن بودیم که می‌توان به پژو RD، پژو ROA و… اشاره کرد که همگی پلتفرم مشابهی داشتند و حال نسخه SLX نیز از همان پلتفرم استفاده می‌کند. واقعا تکراری‌ست،‌نه؟

یک فیس لیفت ناموفق

به این دست از کارهای خودروسازان عادت کرده‌ایم! کمی در ظاهر چراغ‌ها تغییر می‌دهند و یک محصول جدید می‌سازند! اینجا هم وضعیت تا حدی به همین منوال است و طرح فیس‌لیفت ۴۰۵ در کل با استقبال چندانی روبه‌رو نشده و همان‌هایی که که ۴۰۵ را هم دوست داشتند، تا حدی از خود زده کرد.

گران بود، گران‌تر هم شد!

با وجود اینکه پژو ۴۰۵SLX تقریبا یکی از ارزان‌ترین خودرو‌های کمپانی ایران خودرو به حساب می‌آید، اما بسیاری آن را همچنان گران قیمت می‌دانند. روز گذشته نیز خبری را در چرخان مبنی برافزایش قیمت ۶۰۰ هزار تومانی‌ مطالعه کردیم که اکنون برای خرید یک نسخه از این خودرو می‌بایست ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پرداخت نمایید.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید